Dostęp do strefy edukacyjnej jest darmowy – wystarczy, że dokonasz u nas zakupu a my uzbroimy cię w wymaganą i niezbędną wiedzę. Jeżeli czujesz niedosyt zapisz się na szkolenie stacjonarne. Zapraszamy do współpracy i życzymy Wam dobrej lektury!
Zespół DWI MOTION
Rozwiązania napędowe
Mitsubishi Electric.
Case Study
Falowniki realizacje DWI MOTION
Strefa edukacyjna DWI MOTION, czyli wprowadzenie do świata napędów.
Znakomita większość obecnie produkowanych maszyn i urządzeń napędzana jest silnikami elektrycznymi. Można powiedzieć, że silnik elektryczny jest „koniem pociągowym” procesów przemysłowych. Rozpatrując maszyny zauważymy, że większość z nich zbudowana jest z takich elementów jak: sterownik, silnik elektryczny, przekładnia i/lub sprzęgło oraz sama maszyna robocza. Pierwsze składowe nazywamy właśnie układem napędowym. Może on być zasilany prądem stałym lub przemiennym i przybierać różne formy wykonania w zależności od rodzaju zastosowanego silnika. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji silniki: asynchroniczne indukcyjne, synchroniczne z magnesami trwałymi, EC oraz reluktancyjne. W dzisiejszym świecie najczęściej jednak korzystamy z dobrodziejstw standardowych silników asynchronicznych z wbudowaną klatką rozruchową. Takie silniki sterowane są z poziomu przemiennika częstotliwości potocznie nazywanego falownikiem. Falowniki swoją historią sięgają do lat sześćdziesiątych, lecz popularne i powszechne stały się dopiero w latach osiemdziesiątych, gdy dynamicznemu rozwojowi uległa technika cyfrowa. Dzisiaj falownik z silnikiem tworzą w zasadzie nierozerwalny duet i powszechnie są stosowane w przemyśle, sprzęcie AGD czy w aplikacjach komercyjnych. Samo używanie przemienników częstotliwości ma wiele zalet ale również prowadzi do pewnych niedogodności. Jeżeli ciekawią Cię wymienione wyżej zagadnienia – koniecznie musisz zagościć w naszej strefie edukacyjnej na dłużej lub po prostu zapisz się na jedno z oferowanych przez nas szkoleń napędowych. Firma DWI MOTION oferuje profesjonalny dobór, kompletację oraz sprzedaż układów napędowych w Polsce oraz Europie. Zajmujemy się układami napędowymi od wielu lat i w swojej historii uruchomiliśmy już tysiące różnych aplikacji. Z tego powodu chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniami, dzięki którym obcowanie z napędami będzie dla Was czystą przyjemnością. Jak dobrać falownik do danej aplikacji? Czym są harmoniczne prądu? Do czego służą dławiki wejściowo/wyjściowe? Czym różni się soft starter od falownika? Jak falownik steruje silnikiem? Czym jest en koder? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszej strefie edukacyjnej. Wszystkie prezentowane rozwiązania bazują na ofercie przemienników częstotliwości od Mitsubishi Electric.
W naszej strefie edukacyjnej znajdziesz:
- Techniczne filmy szkoleniowe prezentujące operowanie z danym typem falownika (Falowniki Mitsubishi Electric serii CS80, FR-E800, FR-A800, FR-F800).
- Filmy prezentujące sposoby sterowania określonym typem obciążenia (obciążenia stałomomentowe, obciążenia zmiennomomentowe).
- Techniczne filmy ukazujące nowe możliwości operowania z daną aplikacją (napęd pompy, wentylatora, kompresora, przenośnika, itp.).
- Przydatne artykuły traktujące o tematyce napędowej i falownikowej: dobór przemiennika do aplikacji, regulator PID, dobór kabli i przewodów, serwis, itp.
- Fachowe artykuły prezentujące specyficzną aplikacyjność danego falownika (pozycjonowanie, Load Characteristics, komunikacja, układy synchroniczne, wbudowany sterownik PLC, itp.).
- Najciekawsze „Case Study” czyli nasze realizacje napędowe i ciekawe przypadki.
- Opis aplikacji HVAC, czyli w jaki sposób postępujemy z napędem pompy, wentylatora i kompresora? W jaki sposób falowniki generują oszczędności energii elektrycznej?
Dla firm oraz osób, które zdecydują się na współpracę z nami oferujemy możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń oraz seminariów.